בר מצווה בכותל,  הקרן למורשת הכותל,  מתופפים בכותל

מתופפים בכותל | הקרן למורשת הכותל | בר מצווה בכותל

בס"ד

שלום לכולם

לדף הבית לחץ כאן.

לכל המשפחות אשר יגיעו לערוך בר מצווה בכותל, פוסט זה יעזור לכם להתכונן ולדעת איך הכל הולך מבחינת מתופפים בכותל, וגם הקרן למורשת הכותל.

נתחיל עם הקרן למורשת לכותל. זהו גוף אשר בא לעזור לכם – המשפחות, לערוך בר מצווה בכותל בצורה הטובה, הנינוחה, והקדושה ביותר.

הקרן למורשת הכותל הוקמה כדי לעזור לכם המשפחות לערוך בר מצווה בכותל, הן מבחינת חזנים ועורכי תפילה, והן מבחינת סיורים ברחבי הרובע היהיודי או מנהרות הכותל.

אפשר, לא חובה, לקבוע עם הקרן למורשת הכותל, בטלפון שמספרו 1599515888, ימים ראשון עד חמישי, בין השעות 4 ל7 אחרה"צ, ולומר להם באיזה יום אתם אמורים להגיע, שעה משוערת, ואיזה סוג חזן או מדריך אתם רוצים כדי שיערוך לכם את התפילה, ספרדי או אשכנזי.

טיפ מאוד חשוב, לא להכנס ללחץ אם קבעתם עם הקרן למורשת הכותל בשעה מסוימת ואתם מאחרים, אפילו איחור היסטרי מעל שעתיים. לקרן למורשת הכותל יש המון מדריכים, וגם לכם יהיה מדריך. סיבת ההתקשרות לקביעת מועד היא כדי לדעת כמה בר מצוות יגיעו באותו היום.

איך נמצאת הקרן למורשת הכותל? אנו צוותי מתופפים לכותל נקבל אתכם בירידה מהאוטובוס בתרועות שופר וקצב תופים ושירים לכיוון הכותל, בסוף התהלוכה נפקיד אתכם בידי הקרן למורשת הכותל, כלומר התהלוכה של התופים והשופרות היא עד לבידוק, ששם נמצא משרד קבלת הבר מצוות של הקרן למורשת הכותל.

משם אתם מקבלים חזן שהוא גם מדריך, שיערוך לכם את התפילה באיזה סגנון שתרצו. כמובן שאפשר לערוך תפילה מלאה או תפילה מקוצרת, הכל תלוי במשפחה ובאופי האירוע.

כידוע לנו, מתופפים בכותל, אסור להיכנס לתוך מתחם הכותל עם תופים ושופרות, ולכן מי שלוקח את המושכות לאחר התהלוכה זה הקרן למורשת הכותל.

הקרן עושה עבודת קודש, אשר עוזרת למשפחות רבות לערוך אירוע בר מצווה בכותל כרצונם. תחשבו שיש משפחות רבות אשר לא יודעות את סדר התפילה או לא יודעות בדיוק איך להתפלל או לקרוא בתורה, והמדריכים של הקרן למורשת הכותל עוזרות מכל הלב בטוב טעם ובקדושה.

המדריכים יספרו לכם גם קצת היסטוריה של הכותל, הכל כמובן תלוי במשפחות והאורחים כמה ירצו לשמוע, אך מי שירצה להתעמק ולדלות מידע מעניין יוכל לקבלו מהמדריכים.

כידוע, לכל אחד ולכל עבודה יש תעריף ומחיר, ובמיוחד ליום הזה שנקרא בר מצווה בכותל, שזו הוצאה דיי גדולה. אם זה הצלמים,או האוטובוס, או אנו מתופפים בכותל.

אבל לקרן המורשת הכותל אין מחיר, כלומר השירות ניתן בחינם, וכמו שאמרנו מכל הלב, פשוט אהבת חינם לעם ישראל.

חשוב להדגיש שפעילויות נוספות של הקרן למורשת הכותל כן כרוכות בתשלום כמו, סיורים ברובע, מנהרות הכותל, שרשרת הדורות וכו'.

לסיכום, יש על מי לסמוך, כל היום הזה נראה מלחיץ, מי יעשה ואיך יעשה ועוד הרבה שאלות ותהיות.

בגדול, הכל בסיעתא דשמיא, מה שצריך להיות באותו יום יהיה, ויהיה הכי טוב שיש.

תודה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *