כללי,  מקווה,  סיפורי מתופפים צדיקים,  תופים ושופרות לכותל

מקווה הישועות

בס"ד

שלום לכל החברים היקרים. את המאמר הבא אני כותב אליכם וכולי מרוגש מאוד.

כידוע, לפני 5 שנים בערך בנינו אני וחברי הטוב חנן יהודה מקווה אצלי בגינה. מקווה שמשרת את החברים היקרים בטבילה היומית או בטבילה השבועית לכבוד שבת קודש.

את המקווה בנינו במשך 5 חודשים, מנץ החמה עד צאת החמה. בנינו אותו שלושה ימים בשבוע, מפני שבימים שני וחמישי אני עסוק בתהלוכות בר מצווה בכותל וכמובן עורך מעגלי תופים למיניהם. בנינו, יצקנו, צבענו וממש הכנסנו את הלב שלנו לבנייה. כך אמר הרב סבג לאחר שטבל פעם אצלנו במקווה, הוא יצא ואמר "מי שבנה את המקווה הזה נתן את הלב".

המקווה עבר שידרוגים רבים. במהלך הזמן התקנו מערכת פילטור שמפלטרת על ידי משאבת חול את המים, וכך המים נשארים נקיים לאורך זמן גדול יותר. ובשנה האחרונה זכינו להתקין מערכת חימום למים, וכך בימי החורף הקרים אפשר לטבול בכיף במים חמים.

את הסיפור הבא אני הולך לספר לכם בהתרגשות. סיפור אמיתי שאני שמעתי אותו ממקור ראשון. סיפור מחזק מאוד.

ישנו חבר שמגיע לטבול בתדירות יום יומית. נהנה ומתקדש לקראת היום החדש המופלא. לאותו חבר שבא לטבול יש חבר שאותו אני לא מכיר. החבר הזה שאני לא מכיר לא זכה לילדים כבר 5-6 שנים. לפעמים יש מניעות שאין לנו לבני אדם להבין אותם. רק לבטוח בשם שהכל לטובה.

יום אחד החבר שטובל יום יום, אומר לחבר שלו "בוא איתי לטבול במקווה", והוא נענה ואמר "בשמחה". אותו חבר של החבר הגיע לטבול במקווה בבוקר, וממש אמר שהוא הרגיש משהו מאוד מיוחד ומקודש. הרגשה שהוא הסתובב איתה כל היום. בערב היתה ליל טבילתה של אישתו. ובלילה הזה היא נפקדה.

אותו חבר של החבר מספר שבאותו היום שהוא טבל במקווה הוא הרגיש משהו מאוד מיוחד, משהו שקשה להסביר אותו במילים. אבל הוא הרגיש שזה מה שפתח לו ולה את הישועה לזרע בר קיימה. לאחר שנה שמעתי את הסיפור הזה, ומאוד התרגשתי לשמוע אותו.

טוב. לפני שבועיים אני רואה את החבר הטובל היומי מגיע עם אותו חבר שנפקדו וילדו לפני שנה. ואותו חבר שזכה לישועה אומר לי "תשמע, יש לי עוד שעה ברית של הבן שלי שנולד בשעה טובה, ובאתי לטבול לפני הברית". ברית של ילד שני ב"ה. אותו החבר של החבר בא להחזיר טובה למקווה שנקרא מקווה הישועות שפתח לו פתח לאוצר היקר.

שנזכה תמיד לתת את הלב

10 תגובות

 • ינון אלקיים

  אושרי אושרי מי שזכה להכיר אותך יודע שאתה איש קדוש וצדיק בעל מידות טובות ובעל חסד גדול תמשיך לקדש את הציבור במה שהשם חננך אשריך חזק ואמץ.. אוהב אותך ינון

  • חנה

   אושי בני
   אשריך צדיק!
   המשך להיות אהוב על הבריות והצלח בכל אשר תעשה.

   אוהבת אמא.

 • ניקול הדסה

  בס"ד
  איזה פלא גדול, מרגש עד דמעות.
  מסכימה עם כל מילה שינון כתב ומחזקת בתור אישתו, כל מילה ומילה של ינון אמת שריר וקיים.
  ואיזה זכות ששני יהודים כשרים ויראי שמיים זכו להוריד כזה צינור טהור מלא בקדושה וטהרה.
  יהי רצון שכל משאלות הטובלים יתגשמו לטובה.
  אמן כן יהי רצון.
  יישר כח.
  תודה להשם יתברך.

 • אבינועם

  סיפור מרגש ואני ממש לא מתפלא.
  כך גם אני מרגיש שאני מגיע לטבול אצלך. מקווה קדוש שנבנה ע"י אנשים קדושים אצל משפחה קדושה ומתוקה פלא פלאים אשרינו שזכינו לאושרי כזה!!! כל הברכות על ראשך

 • משה עזרן

  מקווה שנבנה במסירות נפש וקדושה לא פלא שהיה בו ישועות משפחת פייס המדהימים שתצלחו בכול מעשה ידכם

 • איתן באום

  אשריך אושרי
  על נתינה אמיתית מכל הלב. יש במקוה הרגשה של קדושת ארץ ישראל של עם ישראל חי. לתת למישהו עולם הבא זה דבר עצום. אשריך. התברכנו בך. תודה רבה. אוהב מאוד איתן

 • איתן באום

  אושרי האהוב
  אשריך שאתה מזכה אותנו בלב פתוח ושמח. אשריך שאתה עוזר לנו בדרך אליו יתברך.
  מקוה ישראל ה' ימלא משאלות לבך לטובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *