בר מצווה בכותל,  עליה לתורה בכותל

משפט צדק של מתופפים

בס"ד

ברגע שדנים אותנו דין של אמת, עלינו לשיר ולרקוד אפילו שכביוכל "הפסדנו", כי באמת לא הפסדנו כלום אלה הרווחנו אמת וצדק, ואולי כיוון אחר בחיים.

מעשה במתופף בכותל – יוסי שמו, שהתחיל לעבור בתהלוכות של בר מצווה לכותל ורצה ברכה מהרב שלו שיתפלל להצלחתו, הוא תרם סכום כסף לישיבה שגם האברכים יתפללו עבורו, וכך התחיל את דרכו עם שקט פנימי בלב. לאותה ישיבה פנה במקרה גם כן חבר שלו יצחק, וגם הוא החליט לפנות לעסק של תופים ושופרות בכותל וגם כן ביקש ברכה מהרב, וגם תרם סכום כסף נכבד ופנה לדרכו עם אמונה בליבו שעשה את הדבר הנכון עבור העסק שלו.  איש לא ידע על רעהו. ליצחק היתה הצלחה מרובה בעסק ואילו ליוסי לא היו אירועים בכותל בכלל. יום אחד הם ניפגשו בתהלוכה בכותל ושמחו לראות אחד את השני, יוסי שאל יצחק "מה אתה עושה פה?", "אני עושה תהלוכות לכותל לחתני בר מצווה, ואתה – מה אתה עושה פה, באת להיתפלל?" לא אמר :"גם אני מתופף בכותל". שניהם הופתעו מאוד וחשש קטן התחיל לכרסם בליבו של יוסי. הוא התחיל לעקוב אחריו בכדי לראות למי יש יותר אירועים. יוסי גילה שיצחק עושה הרבה תהלוכות שמחות לכותל ואילו אליו בקושי פונים, הוא ניגש לרב שלו והוסיף עוד סכום כסף עבור התפילות שיתפללו על הצלחת העסק שלו, וקיווה שהפעם זה יצליח. הטלפון עדין דמם. יום אחד החליט ללכת לישיבה וללמוד קצת ונישאר לתפילה, שמע שהרב מתפלל עבור יצחק שיצליח בעיסוקיו ונדהם לגלות שגם עבורו הוא מתפלל. אך התפילות נענות עבור יצחק בלבד וכלל לא עבורו, כעס יוסי בליבו ורצה לדעת מה הדין של זה, הרי הוא משלם עבור התפילה  להצלחת העסק שלו ולא ניראה דבר באופק, האם מותר לו לדרוש את כספו חזרה.אירועים בכותל

פנה יוסי לדיין ושאל האם הוא יכול לקבל את הכסף חזרה על ה"עוול" שנעשה לו, ענה לו הדיין: תפילה להצלחה אינה דווקא אמורה לענות על הציפייה האישית שלו אלה שהאמת תצא לאור ואם מן השמיים החליטו לא לפתוח את ההצלחה שלו בעסק של עליה לתורה עם מתופפים, הרי שאולי יעודו הוא בתחום אחר ואל לא להיתייאש". אכן יוסי החליט לפרוש מעסק התופים והשופרות בכותל ופתח חנות לספרי קודש. מהיום שחנותו ניפתחה היא נשאה פירות של הצלחה ללא צורך בפירסום כלל. כעבור שנה שמח יוסי שהדין בשמיים נעשה, והבין שאפשר להיתפלל עבור כל אחד מישראל והשם הוא זה שמחליט, ועושה משפט של צדק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *