יצירת קשר

מתופפים לבר מצווה

שלום לכולם

פעם בכמה שנים זה קורה, וזה קורה למשך חודש שלם.

אנחנו, צוותי מתופפים לבר מצווה בכותל, מגיעים בכל ימי שני וחמישי עם תופים ושופרות כדי לשמח חתני בר מצווה בכותל.

התהלוכות הם מאוד שמחות ומאוד אנרגטיות, וזו השמחה האמיתית שרוב האורחים והמשפחה יזכרו לעוד 10 שנים.

השנה יהיה חודש אשר לא נשמח חתני בר מצווה בכותל מכיוון שלפני 13 שנה לא היה אדר א' ואדר ב', אלא היה רק אדר אחד.

ומי שנולד לפני 13 שנה בחודש אדר, השנה הוא יחגוג בר מצווה באדר ב', משום שאדר א' הוא חודש נוסף.

אז לכל החבר'ה אשר באים לראות ולחוות תהלוכות של מתופפים לבר מצווה בכותל, השנה יהיה חודש חסר, וסביר להניח שבחודש הזה הכותל יהיה ריק ממתופפים.מתופפים לבר מצווה

אומנם, לפני כ4 שנים היה את אותו מקרה של חודש אדר, שלפני 13 שנה היה רק אדר אחד, ולא ידענו ולא חישבנו.

אנחנו, צוותי מתופפים לבר מצווה בכותל הגענו לשמח חתנים על הדרך, ולא הבנו למה כולנו ריקים ביומנים בחודש הזה, ולמה לא מגיעות משפחות בכדי לחגוג בר מצווה בכותל.

לאחר שאחד החברים עלה על העינין, הבנו הכל, ומה שעשינו זה ניגוני רחוב לתיירים עם תופים ושופרות בכותל. כאשר הגיעו קבוצות של תיירים באוטובוס לכותל כדי לערוך סיור, ואנחנו במקום לערוך בר מצווה בכותל ערכנו ניגוני סיורי תיירים בכותל עם התופים.

כל מה שכתבתי כאן, זה רק לגבי עליה לתורה בכותל, או עליה לתורה בבית כנסת. כי עליה לתורה עורכים בתאריך המדויק, ובמקרה הזה זה חודש נוסף שלא היה קיים לפני 13 שנה.

אבל, אירועי מתופפים לבר מצווה באולם יש, מכיוון שהמשפחות קובעות את התאריך, ולא צריך לערוך את הבר מצווה בתאריך מדויק, אלא מתי שמתאים לכולם.

אז מה שנראה הוא, שכנראה יהיה חודש אדר א' חלש  מאוד, כי רוב עבודתו היא בתהלוכות בר מצווה בכותל, אבל פרנסה משמיים, ואומרים שפרנסתו של האדם קצובה מראש השנה עד לראש השנה, וזה אומר שמה שנצטרך לקבל ולהרוויח – נקבל ונרוויח, לכן יש את אדר ב' שזה פורים, ואז השמחה תהיה כפולה ומכופלת.

תודה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *